Ağır Hizmet Kablo Bağları — Endüstriyel Yükler İçin Yüksek Çekme Mukavemetli Toplu Tedarik

Bir demetin ağırlık, titreşim, ısı veya yıllarca dış mekan koşullarına dayanması gerektiğinde, standart bir kablo bağı yeterli değildir. Ağır bir yük altında kayan veya kopan bir bağ, yeniden işleme, kesinti veya sahada güvenlik riski anlamına gelir. Ağır hizmet kablo bağları — ekstra ağır hizmet kablo bağları veya ağır hizmet zip bağları olarak da adlandırılır — tam olarak bu işler için üretilmiştir: daha kalın kayışlar, daha güçlü kilitleme başlıkları ve zorlu demetleri güvende tutan daha yüksek halka çekme mukavemeti.

Shangbo Plastics, PA66 naylon, polipropilen ve paslanmaz çelikten 120 lb ila 250 lb çekme mukavemetine sahip ağır hizmet kablo bağları üretir — 200–1200 mm boyutlarında, doğal ve UV-siyah renklerde. Distribütörlere ve endüstriyel alıcılara esnek miktarlar, OEM ambalajları ve tam ISO 9001, UL, RoHS ve REACH belgeleriyle doğrudan fabrikadan tedarik sağlıyoruz.

ağır hizmet tipi naylon kablo bağları
Shangbo naylon kablo bağları için UL test sertifikası
Shangbo kablo bağları için SGS test sertifikası
Shangbo kablo bağları için RoHS uyumluluk sertifikası
Shangbo Plastics tarafından tutulan ISO 9001 kalite yönetim sertifikası
Shangbo Plastics tarafından tutulan kablo bağları için CE sertifikası

Teknik Özellikler — Shangbo Ağır Hizmet Kablo Bağları

Mülkiyet

Detay

Ürün

Ağır hizmet / ekstra ağır hizmet kablo bağları (zip bağları)

Halka çekme mukavemeti

120 lb (≈535 N) · 175 lb (≈800 N) · 250 lb (≈1200 N)

Uzunluk aralığı

200 mm ila 1200 mm (≈8″ ila 48″)

Kayış genişliği

7.6 mm (.300″) ila 12.7 mm (.50″)

Maksimum demet çapı

Uzunluğa bağlı olarak 355 mm (14″) kadar

Malzemeler

PA66 Naylon · Polipropilen (PP) · Paslanmaz Çelik (304/316)

Çalışma sıcaklığı (PA66)

−40°C ila +85°C (−40°F ila +185°F) — uygulamanız için teyit edin

Alev derecesi

UL94 V-2 standardı; UL94 V-0 mevcuttur

Renkler

Doğal ve siyah (UV-stabilize)

UV / dış mekan

Dış mekan ve güneş ışığına maruz kalma için UV-stabilize siyah

Uyumluluk

UL, ISO 9001, RoHS, REACH — belgeler talep üzerine

MOQ

Esnek — küçük deneme siparişlerinden yüksek hacimli toplu siparişlere kadar

Özelleştirme

OEM renk, uzunluk, baskı ve özel etiketli ambalaj

Kesin sıcaklık ve çekme limitleri siparişten önce spesifikasyonunuza göre teyit edilir.

Ağır Hizmet Kablo Bağları Türleri Mukavemet Kademesine Göre

Ağır Hizmet (120 lb)

Ağır Hizmet (120 lb)

Standart 18–50 lb bağların yeterince güçlü olmadığı günlük endüstriyel demetleme — kablo demetleri, boru, daha büyük kablo hatları.

Ekstra Ağır Hizmet Kablo Bağları (175 lb.)

Ekstra Ağır Hizmet (175 lb)

İnşaat, otomotiv ve ekipman uygulamalarında daha büyük demetler ve daha zorlu yükler.

Ekstra Ağır Hizmet 250lb Kablo Bağları

Ekstra Ağır Hizmet (250 lb)

 En zorlu demetler, büyük çaplı borular ve ağır kablo demetleri için en yüksek naylon çekme kadememiz.

Ağır Hizmet Kablo Bağları Türleri Malzemeye Göre

Rekabetçi bir maliyetle yüksek çekme mukavemeti için standart seçim; dış mekan kullanımı için UV-stabilize olarak mevcuttur.

PP kablo bağlarını kalıplamak için kullanılan polipropilen reçine peletleri

Polipropilen (PP)

Naylonun daha az uygun olduğu asit, alkali ve kimyasal maruziyet ortamları için.

Polimer bağların sınırına ulaştığı aşırı mukavemet, yüksek ısı, korozyon, deniz ve dış altyapı uygulamaları için.

Boyut Kılavuzu — Ağır Hizmet Kablo Bağları

Uzunluk

Kayış genişliği

Yaklaşık çekme

Maks. demet Çapı

Tipik kullanım

200 mm (8″)

7,6 mm

120 lb

≈50 mm

Kablo demetleri, boru

300 mm (12″)

7,6 mm

120 lb

≈75 mm

Kablo demetleri, paneller

450 mm (18″)

8.6 mm

120–175 lb

≈120 mm

Daha büyük demetler, kanal

550 mm (22″)

9,0 mm

175 lb

≈150 mm

İnşaat, ekipman

750 mm (30″)

12.7 mm

250 lb

≈220 mm

Ağır demetler, boru

1000 mm (40″)

12.7 mm

250 lb

≈300 mm

Büyük çaplı demetleme

1200 mm (48″)

12.7 mm

250 lb

≈355 mm

En ağır endüstriyel yükler

Yaklaşık değerlerdir — seçtiğiniz boyut ve malzeme için kesin boyutları ve çekme mukavemetini doğrulayın.

Ağır Hizmet Kablo Bağlarımızın Temel Özellikleri

agır-hizmet-kablo-bagı-çekme-mukavemeti

Yüksek Döngü Çekme Mukavemeti

Daha kalın kayışlar ve güçlendirilmiş kilitleme başlığı, 120 lb ila 250 lb döngü çekme mukavemeti sağlar. Bu, ağır demetlerin, boruların ve kablo demetlerinin yük, titreşim ve çekme altında güvende kalacağı anlamına gelir. Standart bir bağın kayacağı veya kopacağı yerlerde güvenilir bir tutuş elde edersiniz.

agır-hizmet-kablo-bagı-kalıplanmıs-yapı

Tek Parça Kalıplı Yapı

Her bir kablo bağı tek parça olarak enjeksiyonla kalıplanır, bu nedenle stres altında gevşeyecek veya kırılacak ayrı parçalar yoktur. Dahili mandal, kayışı sıkıca kavrayarak tutarlı, cırcırlı sıkı bir kapanma sağlar. Bu, her partide tekrarlanabilir performans sağlar.

Dış Mekanlar İçin UV Stabilize Siyah

Siyah ağır hizmet tipi kablo bağlarımız, güneş ışığına ve hava koşullarına dayanacak şekilde UV ile stabilize edilmiştir, bu nedenle dış mekan ve açıkta yapılan montajlarda dayanıklıdır. Genel iç mekan kullanımı için doğal renkli bağlar sunulmaktadır. Ortama uygun doğru sınıfı siz seçersiniz.

ağır hizmet tipi naylon kablo bağları

Geniş Sıcaklık Aralığı

PA66 kablo bağları tipik endüstriyel koşullarda −40°C ila +85°C arasında çalışırken, paslanmaz çelik çok daha yüksek ısıya dayanır. Bu, tek bir tedarikçinin hem günlük hem de aşırı sıcaklık işlerini karşılamasını sağlar. Uygulamanız için kesin sınırlar onaylanır.

Her Ortam İçin Malzeme Seçenekleri

Güç ve değer için PA66 naylon, kimyasal direnç için polipropilen veya ısı, korozyon ve deniz kullanımı için paslanmaz çelik seçin. Malzemeyi ortama uygun seçmek erken arızayı önler. Doğru olanı belirlemenize yardımcı oluruz.

alev-geciktirici-agır-hizmet-kablo-bagları-ul94-v0

Yangın Güvenliği Sınıfları

Ağır hizmet tipi kablo bağları standart olarak UL94 V-2 ve daha sıkı alev geciktirici gerektiren yerlerde UL94 V-0 olarak mevcuttur. Bu, yangın güvenliği spesifikasyonlarına sahip elektrik, panel ve ekipman montajlarını destekler. Talep üzerine dokümantasyon sağlanır.

Doğru Ağır Hizmet Kablo Bağını Nasıl Seçersiniz

Dört hızlı kontrol, doğru kablo bağını belirlemenize ve fazla veya az alım yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olur:

  • 1. Yük ve demet boyutu — Çekme mukavemeti seviyesini (120 / 175 / 250 lb) ve uzunluğu, demetinizin ağırlığına ve çapına göre ayarlayın. Beklenen yükün üzerinde boşluk bırakın.
  • 2. Ortam — İç mekan genel kullanım: doğal naylon. Dış mekan/güneş ışığı: UV stabilize siyah. Kimyasallar: polipropilen. Isı/korozyon/deniz: paslanmaz çelik.
  • 3. Sıcaklık — Çalışma aralığını onaylayın. PA66 -40°C ila +85°C arası için uygundur; yüksek ısı hatları için paslanmaz çelik.
  • 4. Uyumluluk — Alev geciktiricilik veya dokümantasyon mu gerekiyor? UL94 V-0 belirtin ve talep edin UL / RoHS / REACH sertifikaları önceden.

Emin değil misiniz? Yükünüzü, demet çapınızı ve ortamınızı bize gönderin, tam spesifikasyonu önereceğiz.

Kurulum İpuçları ve Kaçınılması Gereken Yaygın Hatalar

Montaj İpuçları ve Kaçınılması Gereken Yaygın Hatalar

Ağır hizmet tipi kablo bağlarından en iyi şekilde yararlanmak, hem doğru bağı seçmek hem de nasıl monte ettiğinizle ilgilidir. Birkaç basit uygulama, hizmet ömrünü uzatır ve sahadaki arızaları önler:

  • Çekme mukavemeti payı bırakın — Beklenen yükün oldukça üzerinde derecelendirilmiş bir bağ belirtin. 120 lb'lik bir bağı limitinde çalıştırmak, şok veya titreşim altında arızaya davetiye çıkarır; ağır veya dinamik yükler için 175 lb veya 250 lb kablo bağına geçin.
  • Aşırı germeyin — Bir bağı çok sıkı çekmek, kablo yalıtımını çizebilir veya kilitleme başlığını zorlayabilir. Sıkı ve güvenli olana kadar sıkın, ardından sıfıra yakın kesin. Bir germe aleti, büyük demetlerde tutarlı, tekrarlanabilir bir sonuç verir.
  • Malzemeyi ortama göre eşleştirin — Doğal naylonu dışarıda kullanmak en yaygın hatadır — UV ve hava koşulları onu kırılgan hale getirir. Güneş ışığı için UV ile stabilize edilmiş siyah, kimyasallar için polipropilen ve ısı, tuzlu su veya deniz kullanımı için paslanmaz çelik seçin.
  • Sıcaklığa dikkat edin — Naylon, üst sınırına yaklaştıkça mukavemetini kaybeder. Motor bölmeleri, fırınlar veya yüksek ısı hatları için standart naylon yerine ısı ile stabilize edilmiş PA66 veya paslanmaz çelik kullanın.
  • Temiz kesin — Kuyruğu açılı değil, uygun bir kesiciyle sıfıra yakın kesin. Keskin bir çıkıntı yapan kuyruk, özellikle servis sırasında elleçlenen demetlerde takılma ve kesilme tehlikesidir.

Hangi bağın veya yöntemin işinize uygun olduğundan emin değil misiniz? Yükünüzü, demet çapınızı ve ortamınızı bize gönderin — tam ağır hizmet tipi kablo bağı spesifikasyonunu önereceğiz.

Ağır Hizmet vs Standart Karşılaştırması (2)

Ağır Hizmet Tipi ve Standart Kablo Bağları

Faktör

Standart Kablo Bağları

Ağır Hizmet Kablo Bağları

Halka çekme mukavemeti

18–50 lb

120–250 lb

Kayış genişliği

2,5–4,8 mm

7,6–12,7 mm

Demet boyutu

Küçük / hafif

Büyük / ağır

Titreşim ve yük çekme

Sınırlı

Yüksek direnç

Dış mekan (UV siyah)

Bazen

Evet

Aşırı ısı / korozyon

Hayır

Evet (paslanmaz çelik)

En uygun olan

Hafif kablolama, perakende

Endüstriyel, inşaat, otomotiv, altyapı

Malzeme Karşılaştırması — Hangi Ağır Hizmet Tipi Kablo Bağı Seçilmeli

Malzeme Karşılaştırması — Hangi Ağır Hizmet Tipi Kablo Bağı Seçilmeli

Malzemeyi ortama göre eşleştirmek, uzun vadeli performansın en büyük tek faktörüdür. Doğru sınıfı seçmek için bu kılavuzu kullanın:

Malzeme

İçin En İyisi

PA66 Naylon

Genel endüstriyel demetleme — dayanıklılık ve değer

Polipropilen (PP)

Kimya tesisleri — asit ve alkali direnci

Paslanmaz Çelik 304

Dış mekan ve yüksek mukavemetli uygulamalar

Paslanmaz Çelik 316

Denizcilik ve tuzlu su / aşındırıcı ortamlar

Isı Stabilize PA66

Motor bölmeleri ve yüksek sıcaklık bölgeleri

Hangi kalitenin uygun olduğundan emin değil misiniz? Ortamınızı ve yükünüzü paylaşın — doğru malzemeyi önereceğiz.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

inşaat için ağır hizmet tipi kablo bağları

İnşaat & Altyapı

Zorlu şantiyelerde ağır hizmet kablo demetlerini, boruları, çitleri ve geçici yapıları sabitleme. Yüksek çekme mukavemeti, hareket, ağırlık ve aktif yapılar üzerindeki zorlu kullanım koşullarında demetlerin sabit kalmasını sağlar.

agır-hizmet-kablo-bagları-otomotiv-tasımacılık

Araçların ve ekipmanların içindeki sürekli titreşime, ısıya ve harekete dayanan yüksek çekme mukavemetli kablo demeti bağlama. Güvenilir kapanma, uzun hizmet ömrü boyunca ve zorlu yol koşullarında gevşemeyi önler.

Alev geciktirici UL94 V-0 derecelerinin önemli olduğu panel kablolaması, kablo tepsileri ve dağıtım ağları. Güçlü, yangına dayanıklı bağlar, yoğun iletken demetlerini kritik kurulumlarda düzenli ve uyumlu tutar.

Güneş ve Yenilenebilir Enerji

Güneş Enerjisi ve Dış Mekan Enerjisi

Doğrudan güneş ışığına ve hava koşullarına yıllarca maruz kalmaya karşı dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklı siyah ve paslanmaz çelik seçenekleri. Panel kablolarını ve dış mekan kablo hatlarını gevrek hale gelmeden veya erken arızalanmadan tutarlar.

Paslanmaz Çelik 316 — Deniz Yakıt Hattı ve Aşırı Ortamlar

Tuzlu su korozyonuna, neme ve zorlu dış ortamlara göre tasarlanmış paslanmaz çelik bağlar. Standart polimer bağların bozulacağı veya paslanmış sabitlemelerin arızalanacağı yerlerde tutuş ve bütünlüğü korurlar.

çıkarılabilir metal tespit edilebilir kablo bağları makine bakım mühendisliği

Zorlu saha koşullarında makine, sulama hatları ve büyük çaplı yükler için sağlam demetleme. Yüksek çekme mukavemeti ve hava koşullarına dayanıklılık, toz, titreşim ve ağır dış mekan kullanımına dayanır.

agır-hizmet-kablo-bagı-fabrikası

Fabrikadan Doğrudan Toplu Tedarik — Ağır Hizmet Kablo Bağları Çin'den

Shangbo Plastics, bir ticaret şirketi değil, fabrikadan doğrudan üreticidir, bu nedenle distribütörler ve ithalatçılar tutarlı kalite ve fiyatlandırmayla doğrudan kaynaktan satın alırlar. Tesisimiz, hem tekrarlayan toptan siparişleri hem de büyük proje hacimlerini destekleyen, şirket içi kalite kontrol ile yüksek hızlı enjeksiyon kalıplama yapmaktadır.

  • Esnek MOQ — Küçük deneme siparişlerinden yüksek hacimli toplu siparişlere kadar; özel bir fiyat teklifi için lütfen miktarınızı bize bildirin.
  • OEM ve özel etiket — Özel renk, uzunluk, baskı ve markalı poşetler, karton etiketler ve barkodlar.
  • İhracata Hazır — ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya, Fransa ve 50'den fazla ülkeye tam belgelerle sevkiyat.
  • Hızlı numuneler — Seri üretim öncesinde boyut, mukavemet, renk ve ambalajı onaylayın.

Sertifikalarımız ve Kalite Standartlarımız

Ağır hizmet tipi kablo bağlarımız ISO 9001 kalite sistemi altında üretilmekte olup, malzemeler ve bitmiş ürünler UL, RoHS ve REACH belgeleriyle desteklenmektedir. Talep edildiğinde alev geciktirici UL94 V-0 kaliteleri mevcuttur. Tedarikçi onayınız ve ithalat dosyalarınız için tam sertifikalar sağlanmaktadır.

Tüm sertifikalarımızı görüntüleyin   ·   Kalite kontrol sürecimizi görün

Shangbo kablo bağı üretim hattında yeniden kullanılabilir kalıplar

Neden Ağır Hizmet Kablo Bağları İçin Shangbo'yu Seçmelisiniz?

  • 20 yılı aşkın üretim deneyimi — Her siparişte yirmi yıllık kablo bağı üretim tecrübesi ve süreç bilgisi.
  • Fabrika doğrudan fiyatlandırması — Aracı komisyonu olmadan doğrudan kaynaktan satın alın — distribütörler ve ithalatçılar için daha iyi marjlar.
  • 500+ Kalıp — Geniş bir boyut, mukavemet ve özel spesifikasyon yelpazesi için kapsamlı bir kalıp kütüphanesi.
  • OEM ve özel etiket hizmeti — Markanıza özel renk, uzunluk, baskı ve markalı ambalaj seçenekleri.
  • Hızlı numuneler — Toplu siparişe geçmeden önce boyut, mukavemet, renk ve ambalajı hızla onaylayın.
  • Dünya çapında ihracat — ABD, İngiltere, Avrupa, Avustralya ve 50'den fazla ülkeye güvenilir sevkiyat ve dokümantasyon.

Toplu Siparişler için Paketleme Seçenekleri

  1. Standart Toplu Paket — 100 adet başına polietilen torba, toplu karton.
  2. Etiketli Uyumluluk Paketi — Boyut, renk, çekme sınıfı ve parti referansı ile etiketlenmiş bireysel poşetler.
  3. Özel Koli Yapılandırması — Özelleştirilmiş iç / dış koli özellikleri.
  4. Bireysel Zip-Kilitli Poşetler — Hat üzerinde kontrollü dağıtım için yeniden kapatılabilir paketler.
  5. Palet / Varil Ambalaj — Distribütörler ve büyük tesisler için yüksek hacimli toplu ambalaj.
  6. İhracat Kolisi + Fümigasyon Sertifikası — Talep üzerine ISPM-15 uyumlu ihracat ambalajı.
Toplu Siparişler için Paketleme Seçenekleri

SHANGBO PLASTIC FABRİKA GÖRÜNTÜLERİ

Sıkça Sorulan Sorular — Ağır Hizmet Kablo Bağları

PA66 naylonunda 120 lb, 175 lb ve 250 lb döngüsel çekme dayanımı sunuyoruz. Naylonun menzilinin ötesindeki yükler için paslanmaz çelik kablo bağları çok daha yüksek mukavemet sağlar — yükünüzü paylaşın, size doğru sınıfı önereceğiz.

Standart bağlar yaklaşık 18–50 lb (4,1–11,3 kg) kapasiteli 2,5–4,8 mm genişliğinde; ağır hizmet tipi bağlar ise 120–250 lb (54,4–113,4 kg) kapasiteli 7,6–12,7 mm genişliğindedir. Ağır hizmet tipi bağlar, büyük ve ağır demetler ile yüksek titreşim veya çekme yükleri için üretilmiştir.

Evet. UV ışınlarına dayanıklı siyah kablo bağlarımız dış mekan kurulumlarında güneş ışığına ve hava koşullarına karşı dirençlidir. Aşırı maruz kalma, tuzlu su veya yüksek ısı için paslanmaz çelik kablo bağları önerilir.

Güç ve değer için PA66 naylon, kimyasal direnç için polipropilen ve ısı, korozyon ve deniz ortamları için paslanmaz çelik (304/316).

PA66 naylon kablo bağları tipik endüstriyel koşullar için −40°C ila +85°C arasında çalışır. Paslanmaz çelik çok daha yüksek sıcaklıklara dayanır. Tam sınırları uygulamanıza göre teyit ederiz.

Evet. UL94 V-2 standarttır ve daha sıkı alev geciktiriciliğin gerektiği durumlarda UL94 V-0 mevcuttur, talep üzerine belgelerle birlikte.

Minimum sipariş miktarı esnektir — küçük deneme siparişlerinden yüksek hacimli toplu siparişlere kadar. Özel renk, uzunluk ve baskılı kablo bağları için minimum sipariş miktarı daha yüksek olabilir; size özel teklif için lütfen bizimle iletişime geçin.

Evet. Distribütörler ve ithalatçılar için özel renk, uzunluk, baskı ve markalı poşetler, karton etiketleri ve barkodlar sağlıyoruz.

İletişime Geçin

Shangbo Plastics ile Doğrudan İletişim

24 saat içinde yanıt. Fabrikadan direkt — aracı yok.

Fabrika Adresi Shangbo Plastic Co., Ltd.
Industrial Park, Taihe Country, Bozhou City, Anhui, Çin.,

Ağır Hizmet Kablo Bağları İçin Fabrika Doğrudan Fiyat Teklifi Alın

Boyutunuzu, çekme mukavemetinizi, malzemenizi ve miktarınızı bize bildirin, ekibimiz 24 saat içinde özel bir fiyat teklifi gönderecektir — veya toplu siparişe geçmeden önce mukavemeti, rengi ve ambalajı onaylamak için ücretsiz bir numune talep edin. Aracısız, aracısız fiyatlandırma ve tam ihracat belgeleriyle doğrudan kaynaktan satın alın.

Üste Kaydır